Otázky a odpovede

Keďže naše výrobky sú na trhu už 30 rokov, a pozorne sledujeme ich kvalitu, môžeme s určitosťou povedať, že životnosť Domácej Peci Maniga bude minimálne 30 rokov. No nebojíme sa povedať, že pri dobrej starstlivosťi jej životnosť bude viacgeneračná.

Doporučujeme rozkurovať čistým ,suchým drevom. Môže byť aj z mäkkého dreva na tenko nasekané. Hneď potom pridávame suché, tvrdé drevo rôznej hrúbky.

Domácej Pece Maniga stačí na rozkurenie na požadovanú teplotu približne 5kg dreva a 2 hod času.

K Rodinnej Peci Maniga máme v ponuke komplet obslužné náradie, ktoré je vyrobené na mieru pre Vašu pec.

To záleží aj na vonkajšej teplote, vlhkosti v peci a frekvencii otvárania peci. V priemere je to cca od 10hod do18hod.

Domáca Pec Maniga je vyrobená z materiálov, ktoré sú schopné vydržať úplne v pohode omnoho vyššie teploty, aké používame pri pečený napr. pizze. Ale používať teplotu vyššiu ako je 350°C je ekonomický aj praktický nezmysel, a aj strata času. Hlavne s ohľadom na dobu, v ktorej sa teraz svet ocitol.

Rodinná pec Maniga môže byť vo vnútri rozpálená na 350°C , ale vonkajší plášť bude mať iba 50°C. Informujte svoje deti že, aj keď teleso pece je iba príjemne teplé, dvierka a komín môžu byť horúce.

Práve v tejto oblasti naša Rodina Pec Maniga vyniká. Vďaka inovatívnej jednoliatej celoplošnej kopule chránenej kvalitnou fasádnou silikónovou farbou, mate 100% záruku, že vaša pec bude v každom počasí ako v bavlnke.

Nie! Práve naopak, pečenie v peci na kameni je tým najprirodzenejším druhom pečenia aký poznáme, teda je to aj najzdravší spôsob tepelnej prípravy akýchkoľvek pokrmov.

V zakúrenej peci bude vaša pizza hotová podľa hrúbky cesta od 2,5 – 4 minúty.

Môžete piecť pizzu, chlieb a rôzne pekárenské výrobky, sladké pečivo, alebo iba zapekať. Ďalej upečiete v nej akékoľvek mäso a ryby . Na špeciálom kameni môžete robiť steaky. Pec ma para-zábranu, teda má schopnosť piecť v pare aj niekoľko hodín. Samozrejme môžete v nej aj variť alebo sušiť huby, bylinky atď.

Záleží, v ktorom období príde vaša objednávka. napr. od jari do jesene sa čas dodania pohybuje cca okolo 1-4 týždňov. Od jesene do jari je to asi do 2 týždnov.

Áno, Rodinné Pece Maniga dodáme kdekoľvek do zahraničia.

Maniga je vyše 900 rokov starý názov obce kde sídli naša spoločnosť. Takže meno Maniga je tu s nami už takmer tisícročie.

Nie. Vyrobiť pec na pečenie v domácich podmienkach, s približne rovnakými parametrami ako majú pece od zavedených spoločnosti, zaoberajúcich sa výrobou peci nie je reálne. Teda nie za cenu, za akú ich dané firmy ponúkajú. Aj keď sa svojpomocne pece stavajú viac alebo menej kvalitne, ich technické parametre nedosahujú kvalitatívnu úroveň profesionálnych výrobcov pecí. Väčšinou je to spôsobené používaním zastaraných materiálov a zlým výpočtom pri navrhnutí pracovnej komory pece.
Spoločnosť Maniga kutilom a svojpomocným budovateľom pecí ponúka základne žiaruvzdorné jadro s výnimočnou vnútornou geometriou, vyrobené z certifikovaného žiarobetónu a kvalitnú certifikovanú tepelnú izoláciu. Ponúkame technické poradenstvo pri stavbe svojej záhradnej pece. Jadro sa dá zakomponovať do záhradnej grilovacej zostavy alebo aj do interiérovej pece. Je len na vašej fantázii, ako náš špičkový peciarsky produkt využijete. Vždy sa Vám odvďačí bezkonkurenčnou pracou a výkonom.