Hlavná 464 919 29 Malženice

Pondelok – Piatok: 7:00 – 15:30 hod., Sobota: na telefón

Prevádzka:

Domacá Pec Maniga je precízne ručne vyrobený vyrobok, ktorého kvalita prevedenia Vám dáva istotu, že pri správnom zaobchadzaní, (starostlivosti používaný) Vám bude slúžiť bez problémov veľa dasaťročí. Domáca Pec Maniga ma viac vylepšení, čo výrazne zvyšuje jej odolnosť a životnosť. Použili sme aj viac stupňov ochrany proti nepriaznivým poveternostným podmienkám.

Pri prevádzke doporučujeme vždy po skončení použivania pece zavrieť zadné aj predné dvierka a položiť komímový poklop na komín viz: obr.č.1. A tak isto priložiť poklop určený na prieduchy predných dvierok. Uvedené poklopy používajte aj vtedy, ak chcete udržať rozpalenú pec na neskoršie použitie. Samozrejmosťou je samotne čistenie pece , ktore by malo byť priebežné, alebo vždy po úplnom skončení používania. Prečo úplnom? Pretože niektorí zakazníci používajú rozpalenú pec v priebehu dlheho obdobia, kedy ju využívajú ako domací sporak na varenie, pečenie atd. Preto jej teplotu deň po dni iba obnovujú malým množstvom dreva.Osobytnou kapitolou je samotné pečenie mäsa, rýb atď. Tu vždy používame podnos keramický, kovový, sklenený alebo liatinový. Steak a podobne pokrmy robíme na špecialnom kameni s drážkou okolo, aby nám omastok neznečistil kamenné dno (podlahu) pece. Ak sa nám to stane , po vychladení pece precízne všetko vyčistíme a jemným šmirgľovým papierom prebrúsime.

Údržba:

Údržba Domácej pece Maniga je iba v dvoch bodoch:

1. Vždy pred zimou skontrolujeme silikón okolo kopuly a portálu a prípadnú prasklinku opravíme. Nemusíme mať strach, že niečo nestihnete , pec ako ste videli na montážnom videu, je chranená silikónom z vnútra. Ďalej alobalom a trativodom. Teda izolačné dosky majú štvoritú ochranu. V tomto bode je Vaša údržba potrebná ako doplnková, iba pre istotu, ale doporučujeme ju.

2. Približne každé tri-čtyri roky skontrolujte kvalitu silikónovej fasádnej farby na kopule. Ak budete mať pocit, že už je zlá, alebo znečistená, tak si ju po odbornéj porade s nami obnovte. Starý náter treba opatrne odmastniť, pozor na silikon pod kopulou a popri portali. Predpokladame, že to môže nastať ráz za 10-12 rokov, podľa toho kde bude pec osadená a aký budete mať dymovod.

Bezpečnosť a umiestnenie:

V Domácej Peci Maniga horí otvorený oheň, preto je nevhodné v jej blízkosti skladovať akékoľvek horľavé látky. Buďte opatrní pri deťoch, ktorých láka hra s otvoreným ohňom. Informujte svoje deti, že aj keď teleso pece je iba príjemne teplé, dvierka a komín môžú byť horúce.

Zvážte samotné miesto osadenia pece vzhľadom na podmienky a dispozíciu vášho priestoru.

Majte na pamäti kde bude odvod spalin z dymovodu, tak aby neobťažoval suseda, alebo pozor na sušenie bielizne atď., aj ked je nepríjemný iba pri rozkurovaní.

Domáca Pec Maniga môže byť osadená aj vo vnutri altánka, ale 90cm plochy pred pecou musí byť nehorľavá. Dymovod musí byť v prechode cez strešnú konštrukciu tepelne odizolovaný. Veľmi obľúbené je umiestnenie na okraji altánku tak, že pec je otočená do vnútra altánku. Majte vždy pripravenú kovovú nádobu na vyberanie žeravého popola. Osadenie do interiéru nie je vylúčené, vyžaduje si to dobrý dymovod.

Copyright 2024 ANDROMEDA GALAXY, s.r.o. , WEB & SEO: fgatelier.sk