Hlavná 464 919 29 Malženice

Pondelok – Piatok: 7:00 – 15:30 hod., Sobota: na telefón

Čo robí Rodinnú Pec Maniga výnimočnou na EU trhu.

Domáca pec Maniga je vyrobená technológiou zo žiarobetónových blokov s potravinárskym certifikátom o nezávadnosti. Tepelná izolácia je z biologický nezávadnej keramickej vlny. Skladba komponentov rodinných a domácich pecí od všetkých výrobcov je viac menej vždy rovnaká: žiarobetón, žiarový tienič, tepelná izolácia, ochranný plášť a povrchová úprava, plus farba. Na prvý pohľad sa líši iba vydareným dizajnom, avšak benefity Domácej Pece Maniga sú obrovské.

V čom je teda výnimočnosť Domácej Pece Maniga?

Kopula


Obr.č. 1
Kopulou je prikryté komplet celé žiarobetónové jadro s izoláciou. Všetci producenti pecí ponúkajú kopule vyrobené z viacerých segmentov. Toto riešenie neposkytuje užívateľom pece dostatočnú a trvalú ochranu proti nepriaznivým klimatickým podmienkam. Uvedený nedostatok sme na našej peci vyriešili výrobou špeciálnej jednoliatej kopule, ktorá zabezpečí ochranu srdca pece pred akýmkoľvek nepriaznivým počasím. Kopula je vyrobená z kvalitnej vodeodolnej betónovej zmesi. Má profil a povrch, ktorý zároveň tvorí ochranný vzhľadový dizajn pece. Riešenie s kopulou umožňuje zákazníkom relatívne rýchlu a jednoduchú montáž. Samozrejme farebný výber je neobmedzený. Vďaka tomuto riešeniu je naša pec navrhnutá do akéhokoľvek klimatického pásma.

Účinnosť

Účinnosť pece je dôležitá najmä pri nahrievaní. Snažili sme sa ju navýšiť dôsledným výpočtom ideálneho profilu pracovnej komory. Pri pracovnej komore Domácej Pece Maniga sme ideálny profil vzhľadom na svoju veľkosť dosiahli. Ako vidíte na obrázku č.1. (obtekanie vzduchu) , komora pece zabezpečuje maximálnu účinnosť pri minimálnych nákladoch. Táto časť vývojarskej práce je ta najťažšia, jej výsledok poukazuje najviac na funkcionalitu technického prevedenie pece. V účinnosti naša Domáca pec Maniga patrí medzi špičku vo svete.

Energetická náročnosť

Energetická náročnosť pece sa nám podarila znížiť na možné minimum. Dosiahli sme to chytrým technickým riešením, ktoré máme chránené technickým vzorom. Medzi pracovnú komoru a komín sme zakomponovali druhé tepelné izolované dvierka, ktoré svojou funkciou významne zabránia únikom naakumulovaného tepla z rozohriatej pracovnej komory. Teda umožňujú dlhodobé využitie teploty vhodnej na pečenie bez ohňa, podľa požiadavok zákazníka. Ďalej, toto prelomové riešenie dáva Domácej Peci Maniga možnosť piecť v pare, čo ocenia najmä znalci balkánskej, alebo arabskej gastronómie. Dvojdverový systém, ktorý toto všetko umožňuje, a pritom je hospodárny, má na trhu iba Domáca Pec Maniga.

Komplexita

Komplexitu pece sme zväčšili tak, že betónová nosná doska, na ktorej je Domáca Pec Maniga osadená je súčasťou ceny pece, teda je súčasťou kompletnej dodávky pece. Betónová nosná doska, obr.č.2, 3. má v sebe vytvorený priestor na tepelnú izoláciu (karbón-silikatové dosky) Toto vylepšenie nielenže zabezpečuje peci eleganciu, ale ocení ho najmä každý zákazník, ktorému nosná doska umožní pohodlnú veľmi kvalitnú inštaláciu bez budovania vlastnej nosnej dosky. Nosné dosky sú vyrobené s odľahčením, a samozrejme k dispozícii je aj rohová doska.


Obr.č. 2

Obr.č. 3

Mobilita

03 05
Obr.č. 4
K peci ponúkame kvalitnú pojazdnú konštrukciu, obr.č.4, na ktorú sa Domácu Pec Maniga môže poskladať, alebo zakúpiť už kompletnú poskladanú pec na vozíku. Je to veľmi praktické najmä, keď nemá zákazník dostatok času a praktických skúsenosti na svojpomocnú montáž. Veľmi dobré je, keď má zákazník doma spevnenú plochu, po ktorej si jednoducho pec dotlačí na miesto.

Pečenie na kameni

Skúsení pekári a gurmáni najviac ocenia pečenie s drevom a na kameni, ktoré dáva pokrmom neuveriteľne lahodnú chuť a buket. Pôsobivá atmosféra samotného pečenia vháňa do nás a našich hostí pokojnú radosť zo vznešenosti okamžiku. Kto raz ochutnal teplú kôrku čerstvo upečeného chleba v domácej peci na kameni, nikdy na túto chuť nezabudne. A práve takúto perfektne hladkú kamennú plochu na pečenie má v sebe naša Domáca Pec Maniga.

Detail

Dizajn, precíznosť, štedrosť v prevedení napr. rúčka na dvere, izolácia dvierok, príklopky na komín Teda estetické a praktické benefity. Tu však musíme byť objektívni, pretože posledné dve možnosti, päť a šesť, ponúkajú aj iný výrobcovia a dodávatelia pecí. V stredoeurópskom priestore je viac skutočne kvalitných výrobcov, ktorých máme ako výrobcovia v úcte. Je na Vás, milí zákazníci, koho uprednostníte pri svojom výbere. Následne uvádzam prečo by mohla byť vašou domácou pecou práve Domáca Pec Maniga.

Prečo pri kúpe uprednostniť Domácu Pec Maniga

 • vlastné patentové riešenie.
 • 5 ročnú záruku
 • výrobok vo vysokej výbave a komplexite
 • dopravu, montáž, odbornú konzultáciu
 • zaslanie pece kdekoľvek na svete
 • zaslanie pece kdekoľvek na svete
 • prirodzenú ľudskosť a serióznosť pri jednaní
 • prijateľnú cenu za najlepšiu kvalitu na trhu
 • vysokú tepelno – akumulačnú účinnosť
 • pec plnú inovácií
 • klimatickú odolnosť
 • podmanivú krásu
 • dlhú životnosť
 • hospodárnosť

Copyright 2024 ANDROMEDA GALAXY, s.r.o. , WEB & SEO: fgatelier.sk